Recent News
Rekompozycja ciała

Rekompozycja ciała jest trudna, ale nie niemożliwa. W tym artykule poznasz kilka wskazówek, które pomogą Ci jednocześnie i z powodzeniem budować mięśnie i tracić tłuszcz.

Jednoczesne zdobywanie mięśni i utrata tłuszczu to święty Graal dla większości bywalców siłowni. Wykonywanie obu tych czynności jest znane w branży jako rekompozycja.

Rekompozycja nie jest niemożliwa, ale jest niezwykle trudna. Dlatego też zdecydowana większość osób, które próbują to zrobić, ponosi porażkę. W rzeczywistości, większość ludzi goniących za przyrostem masy mięśniowej i utratą tłuszczu często kończy się niepowodzeniem w osiągnięciu któregokolwiek z celów. Nie tracą znaczną ilość tłuszczu lub zbudować zauważalną ilość mięśni. Oni po prostu obracać swoje koła szkolenia ciężko w siłowni, ale nigdy nie wyglądają inaczej. Dlatego tak często ostrzegałem ludzi przed próbą recomp.

To nie znaczy, że powinieneś całkowicie zrezygnować z rekompozycji. Po prostu wiedz, że aby odnieść sukces będziesz musiał spełnić pewne kryteria, mieć wielką uwagę do szczegółów i mieć heroiczną etykę pracy.

Nie powinno to być jednak aż tak dużym zaskoczeniem. W końcu czyż wszystko, co warto osiągnąć w życiu nie jest niezwykle wymagające?

Polecamy: Potrzebujesz pomocy w budowaniu mięśni? Skorzystaj z naszego darmowego kursu budowania mięśni

Trudne vs. Niemożliwe

Po raz pierwszy zobaczyłem następujący cytat w biurze mojego szkolnego doradcy ds. kariery: „To, co trudne, robimy natychmiast; to, co niemożliwe, zajmuje trochę więcej czasu”. Czy starali się być motywujący, czy robili komentarz o niemożliwości pomocy mi w zrobieniu udanej kariery, nie jestem do końca pewien. Niezależnie od tego, rekompozycja często była opisywana jako niemożliwa. Jest to fałszywe i niefortunne. Jest to zdecydowanie trudne, ale nie jest niemożliwe. Wiem to, ponieważ widziałem to i miałem wielu klientów, którzy to osiągnęli.

Wezmę na siebie część winy

Prawdopodobnie odegrałem rolę w popularyzacji przekonania, że rekompozycja jest niemożliwa. Nie dlatego, że powiedziałem, że jest niemożliwa, ale dlatego, że zidentyfikowałem związane z nią wyzwania, podkreśliłem specyficzne okoliczności, w jakich może się pojawić, i wyraziłem potrzebę nadwyżki kalorycznej dla chudych facetów, by przybrać na wadze (wszystko to jest prawdą). Niestety, czarno-biały świat, w którym żyjemy, oznacza, że szukamy absolutów. A założenie, że coś jest trudne, jest często oznaczane jako niemożliwe.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *