Recent News
Rozwiń nawyk szczęścia

Czy jesteś szczęśliwy? Czy doświadczasz radości w swoim życiu?

Czy jesteś szczęśliwy teraz, w tym właśnie momencie?

Jeśli jesteś nieszczęśliwy, co powstrzymuje cię przed doświadczaniem szczęścia?

Ile szczęścia doświadczasz w swoim codziennym życiu, a ile nieszczęścia?

Przykłady sytuacji powodujących nieszczęście

Oto kilka przykładów, które mogą uniemożliwić Ci odczuwanie szczęścia:

Ktoś mówi ci niemiłą rzecz, a to sprawia, że czujesz się nieszczęśliwy przez resztę dnia. Może to sprawić, że będziesz miał myśli i uczucia złości przez cały dzień.

Budzisz się późno i dlatego musisz spieszyć się do pracy, pomijając śniadanie i poranną gazetę. Czujesz się zestresowany, zdenerwowany i zły na siebie.

Twoje plany nie udają się, a to sprawia, że czujesz się sfrustrowany.

Codziennie dzieje się wiele małych i nieistotnych wydarzeń. Jeśli zdecydujesz się wziąć je osobiście, zapraszasz nieszczęście do swojego życia.

Czy te wszystkie małe wydarzenia, sytuacje i plany, które nie wypalają, są naprawdę ważne? Czy za tydzień nadal będziesz o nich pamiętać?

Czy naprawdę ważne jest to, co powiedziała lub zrobiła ta lub inna osoba?

Dlaczego brać wszystko zbyt osobiście i w rezultacie stać się nieszczęśliwym?

Nie zachowuj się jak robot zaprogramowany na nieszczęście. Dzieje się tak, jeśli pozwalasz ludziom, wydarzeniom i okolicznościom wpływać na to, jak się czujesz. Działasz jak marionetka na sznurku, jeśli pozwalasz, by myśli, uczucia, słowa i działania ludzi wpływały na Twoje zachowanie i to, jak się czujesz.

Po co oddawać klucz do swojego szczęścia w ręce innych ludzi lub na łasce zewnętrznych okoliczności i wydarzeń?

Pomyśl, ile czasu i energii oszczędzasz, odmawiając rozwodzenia się nad krzywdami, negatywnymi myślami i bezużytecznymi sprawami. Pomyśl, że poczujesz się dobrze, jeśli przestaniesz się martwić o wszystko, co dzieje się z Tobą i wokół Ciebie.

Zamartwianie się, rozpamiętywanie przeszłości i nieszczęśliwych wydarzeń powoduje niepotrzebne cierpienie.

Może wydać ci się to dziwne, ale prawdziwe szczęście nie jest zależne od zewnętrznych wydarzeń. Nie należy mylić przyjemności ze szczęściem, ponieważ są to dwie różne rzeczy.

Czy jesteś szczęśliwy teraz, w tej chwili?

Zadaj sobie to pytanie każdego dnia: „Czy jestem teraz szczęśliwy?”. Jeśli odkryjesz, że nie jesteś, pomyśl i spróbuj dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby zmienić tę sytuację.

Szczęście pochodzi z twojego wnętrza, kiedy twój umysł jest wolny od zmartwień i niespokojnego myślenia. Dlatego właśnie szczęście kojarzy się z wewnętrznym spokojem.

Kiedy umysł jest spokojny, pojawia się pokój. To jest dlaczego medytacja i uciszać gadaninę umysł przynosi wewnętrzny pokój i szczęście.

Następnym razem, gdy poczujesz się szczęśliwy, sprawdź stan swojego umysłu.

Czy twój umysł goni od jednej myśli do drugiej?

Czy są tam zmartwienia i lęki, czy tylko szczęście?

Właśnie próbuje pamiętać co jako stan twój umysł gdy ty byłeś szczęśliwy ostatni raz. To było spokojne, bez przeszkadzających i rozpraszających myśli.

Szczęście i wewnętrzny spokój są ze sobą powiązane. Kiedy pojawia się jedno, pojawia się też drugie. Oznacza to, że jeśli nauczysz się wyciszać swój umysł, zyskasz również szczęście.

Ty możesz znajdować pokój i szczęście?

Tak, ty możesz, ale to oczywiście wymaga niektóre wewnętrznej pracy na twój części, i to co piszę o w wielu mój innych artykułach i w mój książkach.

Możesz rozwinąć nawyk szczęścia, jeśli tylko się na to zdecydujesz. Wystarczy, że wyrzucisz z siebie niepotrzebny ładunek emocjonalny i mentalny, który nosisz na plecach.

Czy kiedy śpisz, coś ci przeszkadza? Nie, nie przeszkadza, więc dlaczego pozwalać, by przeszkadzało ci, gdy jesteś obudzony?

Medytacja, emocjonalne oderwanie, wytrwałość, pozytywne nastawienie, tolerancja, przebaczenie i silne pragnienie poprawy swojego życia to klucze do zdobycia szczęścia.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *