Recent News
Zarządzanie stresem

Zarządzanie stresem

Ostatnie badania wskazują, że ludzie z emocjonalną jasnością i świadomością lepiej radzą sobie ze stresem niż inni. Szczególnie w miejscu pracy, stres i wypalenie powodują wyraźne pogorszenie naszych ogólnych możliwości emocjonalnych i wpływają na sposób, w jaki na nie reagujemy.

Ludzie, którzy osiągają ogromny sukces w swoim życiu zawodowym nie osiągają go tylko dlatego, że są dobrzy w pracy, wiele z tego sukcesu jest produktem ubocznym ich emocjonalnej i samoświadomości (Schuler, Dowling, & De Cieri, 1993).

Przedłużająca się ekspozycja na stres bez skutecznych strategii radzenia sobie z nim może otworzyć nas na mnóstwo problemów ze zdrowiem psychicznym.

Najbardziej pomocną metodą redukcji stresu jest świadome korzystanie z naszych zmysłów i przebywanie blisko natury (Leelavati & Chalam, 2020).

Proste techniki radzenia sobie ze stresem, takie jak poniższe, mogą również znacząco wpłynąć na radzenie sobie z trudnościami bez popadania w drenowanie:

Chlapnij zimną wodą na twarz po stresującym spotkaniu i wróć po tym do pracy. Chłodne warunki zwykle pomagają w zmniejszeniu poziomu niepokoju i dają poczucie świeżości.

Unikaj kofeiny i dymu podczas trudnych chwil. Chociaż ludzie uciekają się do tych substancji bardziej podczas stresu, najlepiej jest unikać takich stymulantów, gdy czujesz się zdenerwowany.

Zrób sobie przerwę od pracy, gdy stres zawodowy zbiera żniwo na twoim psychicznym i emocjonalnym samopoczuciu. Wyjdź z rodziną i spędzić trochę czasu jakości, aby odzyskać wgląd i wrócić do zwalczania stresu bardziej skutecznie.

5. Empatia jako codzienny nawyk

Empatia to moc, aby zobaczyć świat oczami innych.

Jest to istotny aspekt każdego obszaru badań związanego ze zdrowiem psychicznym (Larson & Yao, 2005). Odniesienie się do myśli innych i zrozumienie, co mogło wpłynąć na ich zachowanie w ten sposób, jest ważnym kamieniem milowym w rozwoju emocjonalnym (Reynolds & Herman, 1994).

Empatia zaczyna się w domu. Przypadkowe akty dobroci, takie jak kartka z podziękowaniem, mała pomoc do zaoferowania lub otwarta rozmowa z sercem to wszystko, czego potrzeba, aby postawić stopę w kierunku empatycznego życia.

Nawet w miejscu pracy, słuchanie kolegi bez osądzania, czy przyjmowanie ostrych słów od kogoś w stresie, może znacząco budować naszą inteligencję emocjonalną i społeczną, a tym samym wzmacniać więzi międzyludzkie.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *